GHIDUL CANDIDATULUI 2019 - 2020

Anunt burse vara - Anunt corigente 2018 - 2019


SEDINTE COMPLETARE OPTIUNI CLASA a VIII-a

Informatii utile
Programul activitatilor extracuriculare

DESCARCA PROGRAM

 

Scoala Gimnaziala "Antonie Voda" Popesti

Tel/fax: 0244/481300

E-mail: scoala.negoiesti@yahoo.com

 

                                                                                 PROGRAMUL ACTIVITATILOR EXTRACURRICULARE

     SAPTAMANA "SA STII MAI MULTE, SA FII MAI BUN!"

1-5 APRILIE 2013

 

Nr. crt Data/Ziua/Intervalul orar Demunirea activitatii
Tipul activitatii
Forma de organizare
Grupa/
Grupele, Clasa/
Clasele
Responsabil Cadre didactice implicate Loc de desfasurare Parteneri
1 01-04
Desene pe asfalt Atelier Pe grupe I Sima Valeriu Scoala Popesti
2 01-04
Povestile...altfel Lectura Interactiv I, II Preda Daniela Sima Valeriu Scoala Popesti
3 01-04
Micul ecologist Ecologizare - Infrumusetare a salii de clasa Practic II Preda Daniela Scoala Popesti
4 01-04
Doua maini dibace Ateliere de creatie Practic I, III Savu Claudia Sima Valeriu Scoala Popesti
5 01-04
Ziua povestilor Lectura Crosscurricular IV Dumitrescu Vasilica Scoala Popesti
6 01-04
Micul ecologist I Sima Valeriu Scoala Popesti
7 01-04
1100-1500
Managementul invatarii Sedinta de consiliere Interactiv IV Radu Raluca Stefania Simion CJAP Ploiesti Primaria Brazi
CJAP
8 01-04
1300-1500
Micul meu univers Proiect Pe echipe V Pena Camelia Scoala Popesti Familii
9 01-04
1200-1600
Managementul problemelor si conflictelor Vizionare film + masa rotunda Interactiv VII,VIII Sarbu Ana Maria - Popescu Stela,
- Gusa Camelia
Scoala Popesti
10 01-04
1400-1800
Karaoke Auditii muzicale Concurs V-VIII Stoica Laura Gusa Camelia Scoala Popesti
11 02-04
Clubul de arta Picturi, colaje Atelier I, II Preda Daniela Sima Valeriu Scoala Popesti
12 02-04 Jocuri in aer liber Interactiv I, II Preda Daniela Sima Valeriu Scoala Popesti
13 02-04 In lumea povestilor Interactiv III Savu Claudia Scoala Popesti
14 02-04
Primavara:
Datini si obiceiuri
Ce frumoasa-i clasa noastra!
Aranjamente florale
IV Dumitrescu Vasilica Scoala Popesti
15 02-04
0900-1300
Cupa primaverii Competitii sportive Campionat baschet V-VIII Merode Haralambie Vladuta Alina Sala de sport Popesti
16 02-04
0900-1100
Kangurul Concurs I-VIII Preda Daniela - Dumitrescu Vasilica,
- Savu Claudia
Scoala Popesti
17 02-04 Sa ne cunoastem tara Excursie Targoviste Grup V-VIII - Sarbu Marian,
- Radu Raluca,
- Sarbu Ana Maria
- Popescu Stela,
- Stoica Laura   
18 02-04 Concurs interactiv de cultura generala Interdisciplinar Echipe V-VIII Puica Constanta - Simion Stefania,
- Pena Camelia
Scoala Popesti
19 03-04 Talentul meu este..
Vizionare film
Zambeste-ti in fiecare zi!
Activitate de grup
Proiect
Activitate de grup II Preda Daniela Scoala Popesti
20 03-04 Prietenii lui Gauss Probleme de top
Pomi pe alei
Probleme colosale
Interactiv IV Dumitrescu Vasilica Scoala Popesti
21 03-04 Prietena mea, matematica I, III Savu Claudia Sima Valeriu Scoala Popesti
22 03-04 Vizionare de film religios Grup I-IV Radu Viorica Sima Valeriu Scoala Popesti
23 03-04
1100-1500
Cupa primaverii (II) Competitii sportive Campionat fotbal V-VIII Merode Haralambie - Gherson Ilie,
- Gusa Camelia   
Primaria Brazi
24 03-04 Iubim natura! Drumetie, picnic I-VIII Dirigintii Popescu Stela Padure Stejaru
25 03-04 „How to train your dragon” Vizionare film VI-VIII Chivu Daniela Ciovina Georgiana Scoala Popesti
26 03-04 Educatie rutiera- Micul pieton Reguli circulatie pietoni Pe grupe V-VIII Chivu Daniela - Gusa Camelia,
 - Pena Camelia
27 03-04
1500-1700
Galeria personajelor literare Dramatizare Interactiv VII-VIII
28 04-04 Concurs „Sub semnul lui Florar” Concurs crosscurricular judetean I-VIII Popescu Stela -Dumitrescu Vasilica,
- Savu Claudia,
- Sima Valeriu,
- Pena Camelia,
- Radu Raluca,
- Radu Viorica
Scoala Batesti
29 04-04 Desene pe asfalt Concurs Pe echipe II Preda Daniela Scoala Popesti
30 04-04 Protejam natura Ecologizare drumul comunal Popesti-Negoiesti Pe echipe V-VIII Sarbu Ana Maria - Radu Raluca,
- Stoica Laura
Popesti
Negoiesti
Primaria Brazi
31 04-04 Preselectie „Elevii au talent” Concurs interactiv Individual, pe echipe V-VIII Popescu Stela - Sarbu Ana Maria,
- Pena Camelia,
- Stoica Laura,
- Radu Raluca
Scoala Popesti
32 05-04 Codul bunelor maniere pt copii
Dezvoltarea abilitatilor de comunicare prin joc
Dezbatere Pe echipe I, II Preda Daniela Sima Valeriu Scoala Popesti
33 05-04 Educatie rutiera Vizionare film educativ I Sima Valeriu Scoala Popesti
34 05-04 Prietena mea, natura Prezentari- mediul inconjurator
Activitati in curtea scolii
Pe echipe III Savu Claudia Scoala Popesti
35 05-04 Atelier de creatie Pictura
Colaje
Modelaj
Ateliere IV Dumitrescu Vasilica Scoala Popesti
36 05-04 Elevii au talent! Concurs crosscurricular    Competitie V-VIII Radu Raluca - Sarbu Ana Maria,
- Pena Camelia,
- Stoica Laura,
- Radu Raluca
Scoala Popesti
37 05-04 Sa cunoastem industria locala Excursie DIBO Grup V-VIII Popescu Stela - Sarbu Ana Maria,
- Pena Camelia,
- Stoica Laura,
- Radu Raluca
Halele DIBO Negoiesti DIBO

Intocmit
Responsabil cu munca educativa,
Prof. Radu Raluca Stefania