Structura anului scolar 2019 - 2020
GHIDUL CANDIDATULUI 2019 - 2020

Anunt burse vara - Anunt corigente 2018 - 2019


SEDINTE COMPLETARE OPTIUNI CLASA a VIII-a


Locuri libere invatamant profesional
Informatii utile
Diplome
  •      Concursul Judetean "Sanatatea, arta convietuirii armonioase cu noi insine"

     Ligia Voicu, Gabi Randasu, Madalina Savu ( cls. a VII-a)- mentiune Concursul Judetean ,,Sanatatea, arta convietuirii armonioase cu noi insine" (parte dintr-un proiect cofinantat din Fondul Social European din Programul sectorial pentru dezvoltarea resurselor umane). Elevii au fost pregatiti de prof. Alina Vladuta.

 

  •      Cursurile pentru Excelenta

     Soare Raluca, cls a V-a- admisa la Cursurile pt Excelenta la Matematica din cadrul Scolii Sf Vineri, Ploiesti

 

  •      Olimpiada de Educatie Tehnologica

      Anton Elena - 8,60 si Dumitrache Andreea - 8,15  cls a VI-a,s-au calificat pentru faza judeteana a Olimpiadei de Educatie Tehnologica

      Anul scolar 2008-2009: Participarea la Faza judeteana a Olimpiadei de Educatie Tehnologica - Ilie Madalin Gabriel, cls. a V-a

 

 

  •      Concursul judetean Sub Bradul de Craciun

      In luna decembrie, elevii claselor a II-a si a IV-a au participat la concursul judetean "Sub bradul de Craciun", organizat de Scoala cu clasele I-VIII Brazi. Rezultatele au fost:

    Clasa a II -a: Creatii literare: Caragea Denisa, premiul I, Dumitru Mirel, premiul I, Dumitru   Marilena, premiul II, Dinu Adelin,                                premiul II

                         Educatie plastica: Iacob Gabriela , premiul III, Iacob Mihai Denis, premiul III

     Clasa a IV -a: Creatii literare: Bolboaca Ana-Maria, premiul I, Stan Oana Bianca, premiul I, Radoi Monica, premiul I 

                         Educatie plastica: Dumitru Diana, premiul II, Bolboaca Ana-Maria, premiul III

                         Educatie tehnologica: Nastase Emanuela, premiul I

 

 

  •      Concursul national Smart

      La editia a XII-a a concursului national Smart, desfasurat in luna noiembrie, au participat elevii claselor a II-a si a IV-a. Rezultatele obtinute sunt:

      Clasa a II - a: Caragea Denisa 70 puncte

                               Costache Cristina Georgiana 65 puncte
                               Costache Daniel 85 puncte
                               Dinu Adelin  75 puncte
                               Dumitru Marinela 70 puncte
                               Dumitru Mirel 65 puncte
                               Gheorghe Oana Maria 65 puncte
                               Giurea Alex C-tin 85 puncte
                               Iacob Cornelia Gabriela 65puncte
                               Iacob Mihai 55 puncte
                               Lamba Alexandra 75 puncte
                               Mihai Marian 65 puncte
                               Prica Ana Maria 60 puncte
                               Sandu Georgiana Valentina 70 puncte
                               Vasile Cristina 65 puncte

      Clasa a IV - a: Ciocanel Cristian 100 puncte

                                Nastase Emanuela 100 puncte
                                Costache Sabina 88 puncte
                                Dumitru Diana 92 puncte
                                Oancea Claudia Maria 80 puncte
                                Oancea Rebecca 80 puncte
                                Radoi Monica 68 puncte
                                Radu Marian 96 puncte
                                Stan Oana Bianca Maria 84 puncte
                                Vasile Iulia 48 puncte
                                Voicu Alexandru 80 puncte

      Elevii clasei  a IV-a,  Năstase Emanuela şi Ciocănel Cristian,  s-au calificat la proba de baraj care a fost  susţinută pe data de 11 ianuarie 2011.  Au obtinut punctaj maxim, respectiv 100 puncte.

 

  •      Olimpiada de Religie

     Cultul Ortodox - Georgescu Cristina,cls. a VIII-a
     Paticipare la Faza Nationala a Olimpiadei de Religie - pentru Cultul Adventist de Ziua a 7-a - Cioflan Simona, cls. a VIII-a
     Locul 2 la Concursul International de Dans desfasurat in localitatea Ruse din  Bulgaria, pe 9 mai 2009- Coteanu Claudiu, cls a IV-a